Apple Watch Series 4 Tanıtıldı!

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Apple, Apple Watch Series 4 ile 'Gather Round' etkinliğini başlattı.

Yeni Apple Watch Serisi 4, daha büyük bir OLED ekrana sahip. Bu ekranlar, Seri 3'e kıyasla yüzde 30 daha büyük. Ekran kenarları ayrıca, şasinin ve kapak camının yuvarlak kenarlarına uyacak şekilde yuvarlanıyor. Yeni Apple Watch şimdi iki farklı boyutta geliyor: 40mm ve 44m. Daha büyük ekran ve kasaya rağmen, yeni Apple Watch önceki modelden daha ince.

Apple daha fazla bilgi görüntülemek için tüm saat yüzlerini güncelledi. Daha fazla bilgi gösterebilen yeni bir saat yüzü de var.

Apple Watch Series 4'ün arkası siyah seramik ve safir kristalden yapılmıştır.

Apple Watch Series 4'ün içinde Apple'ın S4 çipi var. Bu 64-bit çift çekirdekli çip, 2 kata kadar daha hızlıdır; bu da yeni saatin önemli ölçüde daha hızlı olmasını sağlar. Bu yeni işlemci ile eşleştirilen, daha fazla veri yakalayabilen yeni nesil jiroskop ve ivme sensörleridir. Bu, hassas adım izlemeyi mümkün kılar ve hatta giyilebilirliğin bir düşüşü otomatik olarak tespit etmesine izin verir. Saat bir düşüş algıladığında, kullanıcının acil servislere başvurması istenecektir. Daha da iyisi, eğer saat bir düşüşten sonra hareket olmadığını algılarsa, bir dakika sonra otomatik olarak acil servisleri arayacaktır.

Apple Watch Series 4'ün içindeki yeni elektriksel kalp atış hızı sensörü teknolojisi, üç farklı kalp hızı bildirimi tipine izin verir: düşük kalp hızı, atriyal fibrilasyon ve Elektrokardiyogram (EKG). Üçüncü özellik, Apple tarafından cihazın tepesine ve arkasına elektrotlar kullanılarak yapılabilir. EKG özelliği, kullanıcıların EKG okuması yaparken parmaklarını taç üzerinde tutmasını gerektirecektir. Bu, Apple Watch'ı doğrudan tüketicilere sunulan ilk EKG cihazını yapar. Tüm bu veriler, bağlı iPhone'daki Sağlık uygulamasında saklanır.

Tüm bu gelişmelere rağmen, Apple Watch Series 4, 'tüm gün pil ömrü' sunuyor. GPS izleme pil ömrü şimdi 6 saate kadar iyileşti.