Bazı iOS 12 Özellikleri Eski iPhone'larda Mevcut Değil

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Apple'ın eski iPhone'larını ve iPad'lerini uzun süre desteklediği bilinmektedir. iOS 12 ile şirket, 2013 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 5S'leri destekliyor.

Ancak, iPhone 5s, iPhone 6 ve üstü iOS 12 güncellemesini aldığından, Apple'ın OS'nin en yeni sürümü ile çıkacağı tüm yeni özelliklere erişecekleri anlamına gelmez. Donanım kısıtlamaları nedeniyle Apple, eski cihazlarına belirli iOS 12 özelliklerini getirmeyecek.

iOS 12'nin en etkileyici kısmı, şu anda iOS 11'i çalıştıran tüm cihazlarla uyumlu olmasıdır.

1. Derinlik Kontrolü
Bu yeni iOS 12 özelliği Apple'ın iPhone XS ürün serisine özel olacak. Bu yeni iPhone'larda, kullanıcılar çekimden sonra bir portre fotoğrafın derinlik etkisini kontrol edebilir. Bu, iPhone X ve iPhone 8 Plus gibi eski iPhone'larda , A12 Bionic yongasının olmaması nedeniyle mümkün olmayan bir şey.

2. Kısayollar için Siri Önerileri
Siri Shortcuts uygulaması iOS 12'yi çalıştıran tüm iPhone'lar ve iPad'lerin kullanımına sunulacak olsa da, uygulamanın belirli özellikleri iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a sahip olmayacaktır. Daha spesifik olarak, Kısayollar uygulaması için AI tabanlı Siri Önerileri , bu cihazlar için mevcut olmayacaktır. Bu, Kısayollar uygulamasının kullanımınıza bağlı olarak sizin için Kısayollar öneremeyeceği anlamına gelir.

3. Memoji
TrueDepth kameraya sahip olmayan cihazlarda bulunmayacak.Bu özellik iPhone X ve üzeri için geçerli.

4.Kamera Efektleri
Instagram ve Snapchat'dan bir ipucu alan Apple, Mesajlar ve FaceTime'da kamera uygulamasına filtre, etiket ve metin efektleri ekledi. Bu, kullanıcıların arkadaşlarına veya ailelerine paylaşmadan önce fotoğraflarına efekt eklemesine olanak tanır.Bu özellik sadece iPhone 6s üstü cihazlarda geçerli olacak.

5.Ölçüm
Nesnelerin boyutunu ölçmek için tasarlanmış bir uygulama bu uygulama iPhone 6S ve üzeri cihazlara gelmiştir.