En Yaygın iOS 12 Sorunları ve Çözümleri

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
iOS 12, önemli performans iyileştirmeleri ve Memoji , Ekran Süresi , Siri Kısayolları , Grup Bildirimleri ve daha fazlası gibi yeni özellikler getiriyor , ancak büyük bir iOS yazılım güncellemesi gibi, iOS 12 ile ilgili sorunlarla karşılaşan kullanıcıların raporları da var.

Kullanıcıların bildirdiği en yaygın iOS 12 sorunları ve bunları düzeltmek için neler yapabileceğiniz.

1. iOS 12 OTA Güncellemesini Alma
Ayarlar uygulamasına gittiğinizde iOS 12 yazılım güncellemesini alamıyorsanız ve Genel> Yazılım Güncellemesi'ne gidersiniz, lütfen iOS 12 ile uyumlu iPhone'ların ve iPad'lerin listesini kontrol edin .

Ayrıca iOS 12 GM'yi yüklediğiniz için iOS 12 güncellemesini almamanız da mümkündür. İOS 12 GM ve iOS 12'nin herkese açık sürümünün yapı numarası aynı olduğundan, halka açık olan iOS 12 yapısında olduğunuzdan bir güncelleme almayacaksınız.

2.Bazı iOS 12 Özellikleri Bulunamıyor
Memoji, Kısayollar için Siri Önerisi ve Kamera Efektleri gibi bazı iOS 12 özellikleri eski iPhone'larda mevcut değildir.
FaceTime Grup Görüşmeleri özelliği halen mevcut değildir bu özelliğin ileri günlerde sunulacak olan iOS 12.1 güncellemesi ile gelmesi bekleniyor.

3. iOS 12 Yazılım Güncellemesi Başarısız
Bu genellikle, yeni bir iOS yazılımı indirildikten hemen sonra, trafik dalgalanmasının güncelleme taleplerinin başarısız olmasına neden olabileceği için ortaya çıkar.

4. Uygulamalar Çöküyor
Yeni bir yazılım güncellemesi yükledikten sonra favori uygulamalarınız çökmeye başladığında sinir bozucu olabilir. Sorunu çözmek için aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz:

  • Uygulamanın en son sürüme güncellendiğinden emin olun. Bunu yapmak için App Store'a gidin ve Güncellemeler sekmesini açın. Uygulama için mevcut güncellemeler olup olmadığını görün.
  • Uygulamayı kaldırın ve tekrar yükleyin. Bunu yapmak için, kıpırdamaya başlayana kadar uygulamaya dokunup basılı tutun. 'X' düğmesine basın ve Sil'i seçin. Ardından, App Store'a gidin ve uygulamayı tekrar yükleyin.
5. Pil Hızlı Tükeniyor
Bazı okuyucularımız iPhone 12'ye geçtikten sonra iPhone'un pilinin daha hızlı tükendiğinden şikayetçi oldu. Pil ömrü ile ilgili sorun, kullanım modelinize göre çok öznel olduğu için tam olarak neyin neden olduğunu saptamak zor bir sorun.

6. Wi-Fi Sorunları
Wi-Fi ağına bağlanamıyorsanız Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla'ya giderek ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

7. Bluetooth Bağlantısı Sorunları
iOS 112 güncellemesini yükledikten sonra Bluetooth cihazlarına bağlanırken sorun yaşıyorsanız iPhone veya iPad'inizi sıfırlamayı deneyin.