iOS 11.2 - 11.3.1 Electra Jailbreak Nasıl Yapılır?

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
“Electra” olarak adlandırılan yeni jailbreak, iOS sistem yazılımının başarılı bir şekilde jailbreak yapılmasını sağlıyor.Jailbreak,iOS cihazına root erişimi sağlamak için bir açık kullanır, böylece kullanıcıların iPhone veya iPad'deki çekirdek yazılımı değiştirmesine izin verilir. Jailbreak program, eklenti, tema ve benzeri içerikleri Cydia adlı uygulama ile yüklemenizi sağlar.
Electra Jailbreak uygulamasının herhangi bir iPhone’a ve diğer Apple cihazlarına nasıl yüklenebileceğine geçmeden önce, Jailbreak uygulamasının semi-untethered olduğunu söyleyelim. Yani, cihaz yeniden başlatıldığında,şarjı bittiğinde veya kapatıldığında Electra uygulamasını kullanılarak yeniden jailbreak yapılmalı.

Electra Jailbreak aracı aşağıdaki sürümlerle uyumludur:
  • iOS 11.2
  • iOS 11.2.1
  • iOS 11.2.2
  • iOS 11.2.5
  • iOS 11.2.6
  • iOS 11.3 (betalar dahil)
  • iOS 11.3.1 (betalar dahil)
Uyumlu Cihazlar
iPhone X, iPhone 8, 8 Plus, iPhone 7, 7Plus, iPhone 6S, 6S Plus, iPhone 6, 6 Plus ve iPhone 5S
iPad mini 4, iPad mini 3 ve iPad mini 2
İPad Pro'nun tüm modelleri
iPod touch 6. nesil
iPad Air 2, iPad Air 1. ve 5. Nesil

-Jailbreak yapmadan önce,Uçak Modu’nu etkinleştirmeniz ve Siri’yi devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Bilgisayarsız Yöntem;
1.Adım
İlk olarak telefonunuzdan Bu internet adresine gidin , uygulamalar kategorisine dokunun. “Tweakbox Apps” üzerine dokunun, ilk sayfada Electra jailbreak'i göreceksiniz. İlk sayfada Electra jailbreak yoksa, sadece arama simgesine dokunun. “Electra 11.3.1” 'i arayın ve üzerine dokunun.

2.Adım Şimdi Electra jailbreak'a erişim izni vermelisiniz.Ayarlar → Genel → Profiller ve Cihaz Yönetimi’ne gidin ve gerekli profile dokunun. Ardından Güven seçeneğine dokunun ve sonra açılan pencerede tekrar Güven seçeneğine dokunun.

3.Adım Ana ekranınızdan Electra simgesine ve sonra uygulamadaki Jailbreak seçeneğine dokunun.Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

4. Adım. Electra uygulamasını tekrar açın ve jailbreak'a basın. Cihazınız 30 saniye sonra yeniden başlatılacak ve ardından yeniden başlatıldığında Electra uygulamasının hemen yanında Cydia uygulamasına sahip olacaksınız. Cydia'yı problemsiz açabilirsin.

Önemli not: Eğer cihazınızın jailbreak'ını kaybetmek istemiyorsanız, cihazınızı güncellemeyin ve özellikle Electra uygulamasını silmeyin, çünkü cihazınızı her yeniden başlattığınızda, Electra uygulamasından Cydia'yı etkinleştirmeniz gerekir. Electra uygulaması olmadan Cydia kullanılamaz.

Bilgisayar ile Yapılan Yöntem
- İlk ve en önemlisi, en son Electra jailbreak dosyasını resmi web sitesinden indirin ve masaüstünüze kaydedin.(Apple geliştirici hesabınız yoksa [vfs] sürümünü seçin.)
- Şimdi iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı PC'nize veya Mac'inize bağlayın.
- Aşağıdaki linklerden Impactor43 isimli dosyayı indirin.
- İndirdiğiniz Impactor43 uygulamasını açın ve cihazınızı bağlayarak “Revoke” işlemini yapın.
- Impactor43 ile revoke işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki linklerden Impactor 44 isimli dosyayı indirin.
- Impactor44 programını açtıktan sonra Electra1131 IPA dosyasını üzerine sürükleyin
- Linkler :Impactor43, Impactor44
- Cydia Impactor, Apple ID'nizle oturum açmanızı istediğinde, lütfen bunu yapın.
- Ana ekranda Electra jailbreak uygulaması göreceksiniz. Açmadan Ayarlar> Genel> Profiller ve Cihaz Yönetimi'ne gidin .Apple ID'nize dokunun ve Güven düğmesine dokunun.
- Sertifika güvenilir olduğunda, iOS cihazınızı uçak moduna alın, Siri'yi kapatın ve Electra uygulamasını ana ekrandan başlatın.
- Jailbreak düğmesine dokunun ve uygulamanın kendi işini yapmasını bekleyin. Tamamlandığında, ana ekranda Cydia simgesini göreceksiniz.