iOS 11 - iOS 11.1.2 Electra Jailbreak Nasıl Yapılır?

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
Electra tarafından desteklenen cihazlar ve ürün yazılımı: iOS 11.0 ile iOS 11.1.2 arası bir jailbreak yazılımıdır. Bu, yalnızca bu donanım yazılımı sürümleri yüklü olan 64 bit cihazları desteklediği anlamına gelir. Yani, tüm bunlar Apple'ın en yeni donanımı, iPhone X ve iPhone 8/8 Plus dahil olmak üzere 64 bit olan cihazlardır.

Devam etmeden önce, bunun semi-tethered bir jailbreak olduğunu belirtmek gerekir. Bu jailbreak yönteminde, cihaz yeniden başlatıldığında veya kapatıldığında her zaman yeniden jailbreak yapılır. Ayrıca, Saurik'in iOS 11 için Cydia veya Substrate'ı güncellememiş olmasına rağmen, geliştiricinin kendisi Cydia'yı modifiye etti. Ayrıca, Saurik'in Substratına bir alternatif olarak tweaklerin kurulmasını sağlayan Comex tarafından geliştirilen Substitute framework ile birlikte geliyor.

Bilgisayar ile Yapılan Yöntem

1. Adım: iOS cihazının PC'ye veya Mac'e kablo ile bağlı olduğundan emin olun. Electra kurulumuna başlamadan önce, en son iTunes sürümünü kullanarak cihazınızın tam yedeklemesini alın.
2.Adım: Aşağıdaki linklerden Impactor43 isimli dosyayı indirin.
- İndirdiğiniz Impactor43 uygulamasını açın ve cihazınızı bağlayarak “Revoke” işlemini yapın.
- Impactor43 ile revoke işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki linklerden Impactor 44 isimli dosyayı indirin.
- Impactor44 programını açtıktan sonra Electra1131 IPA dosyasını üzerine sürükleyin
- Linkler :Impactor43, Impactor44
- Cydia Impactor, Apple ID'nizle oturum açmanızı istediğinde, lütfen bunu yapın.
3.Adım: Ana ekranda Electra jailbreak uygulamasını göreceksiniz. Açmadan Ayarlar> Genel> Profiller ve Cihaz Yönetimi'ne gidin .Apple ID'nize dokunun ve Güven düğmesine dokunun.
4.Adım:Şimdi Electra uygulamasına geri dönebilir ve başlatmak için simgeye dokunabilirsiniz.
5.Adım:Jailbreak düğmesine dokunun ve uygulamanın kendi işini yapmasını bekleyin. Tamamlandığında, ana ekranda Cydia simgesini göreceksiniz.

Bilgisayarsız Yöntem;

1.Adım İlk olarak telefonunuzdan Bu internet adresine gidin , uygulamalar kategorisine dokunun. “Tweakbox Apps” üzerine dokunun, ilk sayfada Electra jailbreak'i göreceksiniz. “Electra 11.1.2” 'i arayın ve üzerine dokunun.

2.Adım Şimdi Electra jailbreak'a erişim izni vermelisiniz.Ayarlar → Genel → Profiller ve Cihaz Yönetimi’ne gidin ve gerekli profile dokunun. Ardından Güven seçeneğine dokunun ve sonra açılan pencerede tekrar Güven seçeneğine dokunun.

3.Adım Ana ekranınızdan Electra simgesine ve sonra uygulamadaki Jailbreak seçeneğine dokunun.Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

4. Adım. Electra uygulamasını tekrar açın ve jailbreak'a basın. Cihazınız 30 saniye sonra yeniden başlatılacak ve ardından yeniden başlatıldığında Electra uygulamasının hemen yanında Cydia uygulamasına sahip olacaksınız. Cydia'yı problemsiz açabilirsin.

Önemli not: Eğer cihazınızın jailbreak'ını kaybetmek istemiyorsanız, cihazınızı güncellemeyin ve özellikle Electra uygulamasını silmeyin, çünkü cihazınızı her yeniden başlattığınızda, Electra uygulamasından Cydia'yı etkinleştirmeniz gerekir. Electra uygulaması olmadan Cydia kullanılamaz.