iOS 12 için Faydalı İpuçları ve Püf Noktaları

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Apple'ın iOS 12 mobil işletim sistemi, iPhone'unuzdaki üretkenliği artırmaya yardımcı olacak daha fazla seçenekle birlikte, bir dizi yeni özellik sunuyor.Bazı kullanışlı iOS 12 ipuçları ve püf noktaları ile ayarlamayı çok daha kolay hale getirmek için buradayız.

PİL PERFORMANSI NASIL KONTROL EDİLİR?


Bataryanızı kontrol etmek için Ayarlar> Batarya üzerine dokunun ve son 24 saat içinde pil düzeyinizi ve kullanım sürenizi vurgulayan grafikler bulacaksınız. Aşağıda, ekrana ne kadar zaman harcadığınızı ve kullandığınız uygulamalara ne kadar pil gücünün verildiği yüzdesini gösteren daha ayrıntılı bir rapor yer almaktadır. Pil kullanımınızı son 10 günde görüntülemenin bir seçeneği de vardır.

EKRAN ZAMANININ KULLANIMI

Akıllı telefonlarımızı daha az kullanmamıza yardımcı olmak için, iOS 12, Ekran Zamanı adlı yeni bir uygulama ile birlikte geliyor . Bu, uygulamalar için zaman sınırları belirleyebileceğiniz, akıllı telefon kullanımınızı kontrol edebileceğiniz ve aynı zamanda Kapalı Kalma Süresini planlayabileceğiniz yerdir.

İMESSAGE'DA FOTOĞRAFLARI NASIL DÜZENLER VE ÇIKARTMALAR EKLENEBİLİR?İMessage'da kamera uygulamasını kullanarak fotoğraflarınızla daha fazla eğlenebilirsiniz. Sol alt köşedeki yıldız simgesine dokunarak selfie kamerayı etkinleştirirsiniz. Buradan , yüzünüzde yer alabilmeniz için Animoji ve Memoji'nizle birlikte çıkartma gibi çıkartmalar (App Store'dan indirilebilen) ve şekilleri ekleyebilirsiniz.

Dekorunuzu ekledikten sonra, 'X' seçeneğine dokunarak sizi kamera deklanşörüne getirir. Fotoğrafınızdan memnun olduğunuzda, mavi oka dokunarak mesaj penceresine gömebilirsiniz.

BAŞKA BİR FACE ID PROFİLİ NASIL EKLENİR?

iOS 12'de, artık telefonunuzun kilidini açmak için iki farklı Yüz Kimliği profili ekleyebilirsiniz.Ayarlar> Yüz ID & Şifre kodu 'na gidin ve Bir Alternatif Görünüm Ekle'ye tıklayabilirsiniz.

SİRİ'YE KISAYOLLAR NASIL EKLENİR?

Ses komutlarını oluşturmak için şu adrese gidin > Siri Ayarlar & Ara> Kısayollarım'ın ve dokunun Kısayollar ekleyin .

TRACKPAD MODU NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR


3D Touch özelliklerine sahip olmayan cihazlar için, iOS 12'nin sanal bir izleme alanına dönüştüren bir klavye modu vardır. Boşluk çubuğunu basılı tutarak, belirli bir metni seçmek için parmağınızı sürükleyebilirsiniz. İzin verdikten sonra, kopyalamak, kesmek, yapıştırmak, paylaşmak ve daha fazlası için metne dokunabilirsiniz.

İMESSAGE'DEKİ KISAYOLLARA NASIL ERİŞİLİR?İOS 11'de daha fazla seçeneğe erişmek için sağ üst köşedeki bilgi simgesine dokunmanız gerekir. Buradan FaceTime, FaceTime sesi ve daha fazla ayrıntıyı (resimler, ekler, konum ve uyarıları gizleme veya okundu bilgisi gönderme gibi) seçebilirsiniz.
 
Son düzenleme: