iOS 12 Yüklü iPhone'da Pil Ömrü Nasıl Artırılır?

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Yeni özelliklerin yanı sıra performans ve kararlılık iyileştirmeleri, iOS 12'yi yüklemek için bazı nedenler, ancak yeni değişiklikler batarya tüketimini de artırıyor.Neyse ki, iPhone'unuzda iOS 12'yi kullanırken gereksiz pil tüketiminden kaçınmanın birçok yolu var.

iPhone'un Tavsiyesini Dinleyin
Ayarlar'ın "Pil" bölümünde, Analiz ve Öneriler'i bulacaksınız . Bu alan, özel ihtiyaçlarınız için tasarlanan pil kullanımını azaltma konusunda ipuçları sağlayacaktır. Örneğin, iOS cihazınızın iPhone'unuzun yüksek parlaklık kullandığını algılarsa, pil gücünden tasarruf etmek için ekranınızı kısaltmanızı öneririz.

Yeni Grafiklerle Kullanımınızı Takip Edin
iOS 12, pil kullanımınızı kontrol altında tutmak için yeni araçlar sunar. Bu yıl, hem pil kullanımınızı hem de pilinizin etkinliğini 24 saat ve 10 günlük dönemlerde ayrıntılı olarak gösteren grafikler göreceksiniz. Burada, iPhone'unuzu ne sıklıkta kullandığınıza dair bir fikir edinebilirsiniz.

Pil verilerinizin daha ayrıntılı bir görünümünü elde etmek için her iki grafikte herhangi bir yere dokunun. Örneğin, 24 saatlik pil seviyesi tablosu, dokunduğunuz herhangi bir alanda 15 dakikalık artışlar gösterirken, 10 günlük pil kullanım çizelgesi size bir seferde bir günlük verileri gösterir.

Uygulamanın Pil Kullanımı
Yeni grafikler zevkinize uygun değilse , "Pil" sayfasının altından Uygulamaya Göre Pil Kullanımı'nı deneyin . Burada iOS 12, kullandığınız tüm uygulamaları, hem 24 saat hem de 10 günlük süre boyunca kullanılan hem zaman hem de pil yüzdesiyle birlikte listeler.
Bu listeler kullanıma göre sıralanır, böylece uygulamalarınızın hangisinin pilinizden çoğunu kullandığını hızlı bir şekilde görürsünüz. Belki de, yüksek güçlü uygulamaları daha az kullanmanıza yardımcı olur.

Mümkün olduğunca Uygulamalarda Karanlık Modu Kullanın
Bazı üçüncü taraf uygulamalarda iOS'un kendisinin bulunmadığından beri yerleşik olarak bulunan koyu bir tema vardır. Bu ipucu esas olarak iPhone X gibi bir OLED ekrana sahip iPhone'lar içindir. Bu tür ekranlar uygulama arka planı olarak siyah kullanıyorsa, ekranınız çok daha az pil tüketir.
YouTube'un karanlık bir modu var.iOS Ayarları gibi yerleşik bir karanlık modu olmayan uygulamalar için, siyahların beyazlarını değiştirmek için Apple'ın " Akıllı Ters Çevirme " özelliğini kullanabilirsiniz.

Dinamik Duvar Kağıtlarını Devre Dışı Bırakma
Apple'ın "Dinamik Duvar Kağıtları" nın bir kısmı iOS'ta olduğu gibi, gerçekten de biraz pil tüketebilirler. 3D Touch duvar kağıtlarından farklı olarak, bunlar arka planda her zaman çalışırlar. Kilit ekranınızın veya ana ekranınızın arka planını Ayarlar'daki "Duvar Kağıtları" menüsünden değiştirebilirsiniz.

Gereksiz Bildirimleri Devre Dışı Bırakma
iOS 12'nin en çok beklenen özelliklerinden biri ince ayarlı bildirim sistemidir.İstemediğiniz veya istemediğiniz bildirimleri alırsanız, bildirime 3D Touch ile dokunun. Ardından, penceredeki üç noktaya (•••) dokunun, "Kapat ..." ı ve sonra "Tüm Bildirimleri Kapat" ı seçin.

Arka Plan Uygulamasını Yenile
Arka plan uygulaması yenilemesi, diğer şeylere odaklanırken uygulamalarınızı güncel ve aktif tutmak için mükemmel bir araçtır. Bununla birlikte, arka plan etkinliği çok pil tüketimine neden olabilir Yararlı olsa da, kullanıcılar pil tasarrufu için bu özelliği devre dışı bırakacaklardır. Kapatmak için Ayarlar'da "Genel" e, ardından "Arka Plan Uygulaması Yenile" ye gidin. Sayfanın üst kısmındaki "Arka Plan Uygulama Yenile" ye dokunun ve "Kapalı" yı seçtiğinizden emin olun.

Wi-Fi, Bluetooth ve AirDrop'u devre dışı bırak
Kullanmadığınız zaman WİFİ,Bluetooth ve AirDrop'u devre dışı bırakın.

El Fenerini En Düşük Parlaklığa Ayarlayın
Denetim merkezine giderek el fenerini 3D Touch ile açın. En düşük parlaklık ayarını seçin ve bir sonraki flaşı açtığınızda iOS 12 seçiminizi hatırlayacaktır.

Wi-Fi Yardımını Etkinleştir
Wi-Fi yardımı, zayıf Wi-Fi bağlantısı olan alanlarda pil tüketiminden kaçınmanıza yardımcı olur. Uygun bir bağlantı için Wi-Fi çok yavaşsa, iPhone hücresel bağlantıya geçer.

Düşük Güç Modunu Açma
Düşük Güç Modu'nu etkinleştirmek, "Hey, Siri - Düşük Güç Modu'nu etkinleştir" gibi kolay bir işlemdir. Ayrıca isteği Siri'ye yazabilir veya Ana Sayfa veya Yan düğmesine uzunca basıp asistana bu şekilde sorabilirsiniz. Alternatif olarak, Ayarlar uygulamasının "Pil" bölümüne gidebilir veya "Düşük Güç Modu" nu kendiniz etkinleştirmek için Kontrol Merkezi'ndeki düğmeyi kullanabilirsiniz.

iPhone'unuzu Yüz Aşağı Tutun
Yüzü kapalı olduğunda, iPhone ekranınız bildirim alırken ekran uyanmaz. Uyarıları hala duyarsınız pil ömründen tasarruf edersiniz.

'Hey Siri'yi devre dışı bırak
"Hey Siri" yi hızlı bir şekilde kapatmak için, Ayarlar'da "Siri & Arama" ya gidin, ardından devre dışı bırakın.

'Uyandırmak İçin Kaldır' Kapat
Bu iOS özelliği kullanışlıdır , ancak iPhone'unuzun sensörlerini her zaman aktif tutmak için ekstra pil ömrü gerektirir. Devre dışı bırakmak için, Ayarlar'da "Ekran ve Parlaklık" a gidin, ardından "Uyandırmak İçin Kaldır" seçeneğinin yanındaki düğmenin kapalı olduğundan emin olun.

Hareketi Azaltmayı Etkinleştir
Bunları devre dışı bırakmak için Ayarlar'da "Genel" e gidin, "Erişilebilirlik" e, ardından "Hareketi Azalt" a dokunun.

Otomatik Parlaklığı Açın

Yalnızca Bazı Uygulamalar için Konum Hizmetlerini Etkinleştirme
Ayarlar'daki "Gizlilik" menüsünde bulunan "Konum Servisleri" bölümünde, telefonunuzdaki konumunuza erişmek isteyen tüm uygulamaları bulacaksınız. Burada istediğinizi devre dışı bırakabilirsiniz

Handoff'u Kapatın