iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus Derinliği Efekt Kontrolü Nasıl Kullanılır?

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
1538166805302.png
iPhone XS ve iPhone XR'nin yepyeni bir özelliği var. Bir Portre Modu fotoğrafını tıkladıktan sonra, Düzen menüsüne girebilir ve bokeh yoğunluğunu değiştirebilirsiniz.Apple, iPhone XS'deki en yeni özelliklerden biri olarak burayı kullanıyor.Ancak iPhone X, iPhone 8 Plus ve hatta iPhone 7 Plus'a üçüncü parti uygulaması kullanarak bu özelliğe ulaşabilirsiniz.

iPhone XS'deki yeni derinlik efekt sensörü, arka planın farklı bölümlerini farklı bir hızda bulanıklaştırıyor. Böylece elde ettiğiniz etki DSLR ile benzerdir. Bu, Pixel 2 gibi telefonların yaptığıyla aynı değildir.

Söz konusu uygulama çalışmak için derinlik verileri gerektirdiğinden, iPhone 6, iPhone 7 veya iPhone 8 gibi arkadaki tek bir kamerayla iPhone'larda çalışmaz.

iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus'daki Fotoğraflarda Arka Plan Bulanıklığı Nasıl Düzenlenir?

Söz konusu uygulama Focos olarak adlandırılıyor.Portre modu, kulaklar, gözlükler ve pürüzsüz kenarlarla uğraşırken sorun yaşar. Focos, sadece bulanıklık efektinin yoğunluğunu düzenlemenize değil, odak noktasını değiştirmenize de izin verir.

Uygulamayı yükledikten sonra açın. En üstte ve aşağıda kamera görünümünü göreceksiniz, Portre Modu resimlerinizin bir ızgarasını bulacaksınız. Bir resme dokunun ve düzenleme görünümünde açın

Görüntünün altında bir kaydırıcı göreceksiniz. Sadece bulanıklık yoğunluğunu azaltmak için sola kaydırın ve artırmak için sağa kaydırın. Ve işte bu, sadece arka plan bulanıklığını değiştirdiniz! Uygulama, fotoğrafın kendisinden derinlik verileri kullanır. Bu nedenle, bulanıklığı her açıdan artırsanız bile, kenarlar çok bulanık olmaz.


Focos, diyafram boyutunu (bulanıklık yoğunluğu) f / 20'den f / 1,4'e değiştirmenizi sağlar (iPhone XS, diğer yandan f / 16 ila f / 1.4 aralığındadır). Şekil seçeneğine dokunun ve hatta bulanıklık efektinin şeklini değiştirebilirsiniz. Bokeh etkisini 3 olarak görüntüleyebilir ve ön ve arka bokeh sınırlarını manuel olarak değiştirebilirsiniz. 3B alanda aydınlatmayı düzenlemek için bir araç da var.


Ücretsiz uygulamada yapabileceğiniz şey budur ve çoğu kullanıcı için bu yeterlidir.