iPhone XR'nin En İyi 10 Özelliği

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Yeni giriş seviyesi iPhone, iPhone 9 olarak adlandırılmıyor. Artık iPhone X dünyasında yaşıyoruz. Böylece yeni giriş seviyesi iPhone iPhone XR olarak adlandırılıyor ve en iyi özelliklerden bazıları kırpılıyor.

1. iPhone X Tasarımı

iPhone XR iPhone X'e benziyor.Tüm yeni iPhone'lar artık bir çentik, bir uçtan uca ekran, yuvarlatılmış köşeler ve jest tabanlı bir arayüzle geliyor .

iPhone XR, 6.1 inç ekrana sahip iPhone XS'den biraz daha büyük. 7000 serisi alüminyum muhafazaya sahiptir (paslanmaz çelik yerine). Arka kısım camdan yapılmıştır bu nedenle kablosuz şarj desteğine sahip.

Ürün çekimlerini gördüyseniz, iPhone XR üzerindeki çerçevelerin iPhone XS'den daha büyük olduğunu fark etmiş olabilirsiniz.Alttaki fotoğrafta soldaki iPhone XR.

iPhone XR, iPhone 8 Plus'dan biraz daha küçüktür ve 0,6 inç daha büyük bir ekranı taşır.

2. Yeni Sıvı Retina LCD Ekran

Ekran çözünürlüğü, 326 ppi'ye ulaşan 1792 x 828 pikseldir. Bu Retina ekran kalitesi için uygun.

Ekran True Tone'u destekliyor. Apple, iPhone XS'den aynı pürüzsüz dokunmatik ekran deneyimini alacağınızı söylüyor. Hareketleri kullanmak en az aynı derecede eğlenceli olmalı çünkü Apple yeni LCD panelde 120Hz dokunmatik algılama teknolojisini kullanıyor. Bu, Apple'ın parmak dokunuşunuzu tanıyabildiği ve 120Hz'de (normal hızın iki katı) tepki verebileceği anlamına gelir. Bunun etrafında biraz kafa karışıklığı var. Bu, iPad Pro'nun Pro Motion ekranında gördüğümüz 120hz ekran yenileme hızı değildir.

3. 6 Yeni Renk


4. A12 Biyonik Chip

İPhone XR içindeki A12 yongası bir canavardır. 7nm mimarisini kullanan ilk çip. Çip sistemi üç şeyden oluşuyor: CPU, GPU ve Apple tasarımlı bir Nöral Motor. 6 çekirdekli işlemci çok daha hızlı ve Apple aynı anda 6 çekirdeği (2 yüksek performanslı ve 4 yüksek verimlilik) kullanabiliyor. Yüksek performanslı çekirdekler A11'den% 15'e kadar daha hızlıdır ve güç verimliliği çekirdeği% 50'ye kadar daha fazla güç verimliliğine sahiptir.

GPU, A11 Bionic çipine kıyasla% 50 daha hızlıdır.iPhone X'ten% 30 daha hızlı uygulama aaçbileceği anlamına geliyor. Bu önemli bir performans artışı!

5. Face ID ve TrueDepth Kamera Sistemi

iPhone XR, iPhone XS'de bulunan ikinci nesil Face ID sistemine sahip. Yeni algoritmalar kullanılmıştır bu da yüzünüzün daha hızlı taranacağı anlamına gelir.

İlk kez giriş seviyesi iPhone, TrueDepth kamera sistemine erişim sağlıyor. Bu, artık her yeni iPhone'da Animoji ve Memoji'yi kullanabileceğiniz anlamına geliyor!

6. Haptic Touch
İPhone XR'nin sahip olmadığı tek şey, 3D Touch. İlk iPhone 6s tanıtıldı. Ek işlevsellik elde etmek için ekranda daha fazla basarsınız . iPhone XR benzer bir şey var, ama aynı değil.
iPhone XR, 3D Touch işlevini taklit eden Haptic Touch adlı bir özelliğe sahiptir. 3D Touch gibi işlevsellik elde etmek için belirli tuşlara uzun basın. Eylem gerçekleştiğinde haptik geri bildirim alacaksınız. Apple, bunun en son MacBook trackpad'lerinde kullandıkları teknolojiye benzediğini söylüyor.

7. Akıllı HDR

iPhone XR, arka tarafta tek bir 12MP f / 1.8 geniş açılı kameraya sahiptir. Sensör, iPhone 8 gibi iki kat daha hızlı, Optik Görüntü Sabitleme yerleşik ve 60 fps'ye kadar 4K video yakalayabilirsiniz. Ama daha ilginç olan şey Apple'ın fotoğrafçılığa yeni yaklaşımı. Apple, 12MP'lik bir mobil sensörün alabileceğinden çok daha iyi fotoğraflar sunmak için Hesaplamalı Fotoğrafçılığı kullanıyor.

8. Tek Kamerada Portre Modu

iPhone XR, arka kamerayı kullanarak portre çekebilir. Apple, yüz tanıma, yüz simgeleri ve derinlik eşlemelerini iPhone XR'ye getirmek için yeni Görüntü Sinyal İşlemcisini kullanıyor.Apple, bokeh özelliklerini ve derinlik algılama teknolojilerini geliştirdi.


Daha ilginç olan, fotoğraf çekildikten sonra bokeh etkisini değiştirebilirsiniz. Arka plan bulanıklığının yoğunluğunu f / 1,4'ten f / 16'ya kadar tüm seviyelerde değiştirebilirsiniz.

9. Çift SIM
Apple, iPhone'a Çift Sim desteği getiriyor. Ama düşündüğün gibi değil. Apple, iPad ve Apple Watch'dan eSIM teknolojisini kullanarak ikinci bir numaraya ikinci bir SIM yüklemek zorunda kalmadan erişmenizi sağlar. İşlev, yalnızca bir taşıyıcı bunu destekliyorsa, ülkenizde kullanılabilir.

10. Daha Uzun Pil Ömrü
iPhone XR, iPhone XS'den biraz daha büyük ancak günlük kullanımda iPhone 8 Plus'a göre 1,5 saate kadar daha uzun süre dayanır.