iPhone XS Max'in OLED ekranı,kayda değer iyileştirmelere sahip

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Apple'ın yeni iPhone XS Max'deki 6,5 inçlik özel yapım OLED paneli , DisplayMate Teknolojileri'nde görüntü testi ve kalibrasyon uzmanlarına göre , mükemmel kalibrasyon ve performans ile “En İyi Akıllı Telefon Ekran Ödülü” nü kazandı.

DisplayMate her yeni akıllı telefon sürümünü test eder.DisplayMate başkanı Dr. Raymond M. Soneira, “iPhone XS Max, çok etkileyici bir üst kademe akıllı telefon ekranı” dedi.

Apple ileri ekran teknolojilerine çok fazla yatırım yapıyor ve kesinlikle gösteriyor.

1537987801359.png

  • iPhone X'e göre tam ekran parlaklığı daha yüksek
  • Ekran yansıması daha düşüktür: % 4.7'lik bir düşük ekran yansıması, ortam ışığında yıkanmadan daha iyi okunabilirlik, görüntü kalitesi ve renk doğruluğu anlamına gelir. İPhone XS Max için yüzde 4.7'lik ölçülen ekran yansıtması, herhangi bir akıllı telefon için ölçülen “en düşük değere yakın”.
  • Mutlak renk doğruluğu gerçekten etkileyicidir: sRGB / Red.709 renk gamı (çoğu güncel tüketici içeriğinde kullanılır) için 0.8 JNCD (Sadece Fark Edilebilir Renk Farkı) ve DCI-P3 renk gamı için kullanılan 0.8 JNCD'lik mutlak renk doğruluğu 4K TV'ler ve dijital sinema, hem iPhone'lar “görsel olarak kusursuzdan ayırt edilemez” ve sahip olduğunuz herhangi bir mobil ekran, monitör, TV veya UHD TV'den çok daha iyi.
Sonuç olarak
“Kapsamlı laboratuar testlerimize ve ölçümlerimize dayanarak, iPhone XS Max, diğer rakip akıllı telefonlardan çok daha iyi bir ekran performansı sağlayarak, DisplayMate'in en yüksek A + kalitesine sahip olan 'En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü'nü alıyor,” diye ekledi.