iPhone XS ve iPhone XS Max'ın En İyi 10 Özelliği

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Bu kez, Apple, iki yeni amiral gemisi iPhone'u piyasaya sürme geleneğine geri döndü. Ama biz iPhone X dünyasında yaşıyoruz. Bu, kenardan kenara ekranlar, çentik, Face ID ve daha önemlisi, eski adlandırma planına geri dönüş yok demektir.

1. Yeni 6.5 inç Model

Apple iPhone ve iPhone Plus modellerini alıp iPhone X dünyasına aktardı.

6.5 inç ekrana sahip yepyeni bir iPhone Xs modeli var. Ayrıca, Plus modeliyle aynı fiziksel boyutta ekstra bir ekran görüntüsü eklediğinden, Apple'ın yeni bir isme ihtiyacı olduğunu düşündü. İşte, iPhone Xs Max


HDR ve geniş rengi destekler. Her iki ekran da inç başına 458 pikseldir. İPhone Xs Max, çözünürlüğü 2688 x 1242.

iPhone Xs, iPhone X gibi görünüyor ve iPhone Xs Max, iPhone X'in daha büyük bir sürümüne benziyor.

2. A12 Biyonik: İlk 7nm İşlemci

Geçen yıl A11 Biyonik çip zaten bir canavardı. Giriş seviyesi MacBook'u benchmarklarda yeniyordu ve A12 Biyonik yongası, bunun daha geliştirilmiş versiyonu.

Apple 7nm fabrikasyon kullanarak A12 çipini inşa etti. Intel gibi şirketlerin yıllardır peşine düştüğü ve ertelendiği bir şey. Çip üzerindeki A12 Biyonik sistemi üç şey içerir: CPU, GPU ve Nöral Motor.

CPU 6 çekirdektir. İki yüksek performanslı çekirdek ve dört yüksek verimli çekirdek. Şimdi, Apple 6 çekirdeği aynı anda çalıştırabilir! Performans çekirdeği, A11'den % 15 daha hızlıdır ve güç verimliliği çekirdeği % 50'ye kadar daha fazla güç verimliliğine sahiptir.

GPU 4 çekirdekli. A11 zaten endüstri lideri idi. Şimdi A12% 50 daha hızlı. Bu durum,Oyun ve AR deneyimlerini daha iyi bir hale getirecek.


Ayrıca, A12 Apple 8 çekirdekli Nöral Motor tasarladı. A11 Biyonik'teki Neural motor saniyede 5 trilyon işlem gerçekleştirebilir. 8 çekirdekli çip şaşırtıcı derecede güçlüdür ve iPhone'un Gerçek Zamanlı Makine Öğrenimi, Akıllı HDR, Çekirdek ML ve daha fazlası özellikler sunmasına yardımcı olur.

Apple, uygulamaların iPhone X'e göre % 30'a kadar daha hızlı açılacağını söylüyor.

Ayrıca, her iki yeni iPhone da artık iPhone X'de 3 GB'ye kıyasla 4GB RAM var.

3. IP68 Sertifikası
Her iki yeni iPhone da IP68 sertifikalıdır . Bu, şimdi 30 dakika boyunca 2 metre derinliğe kadar su içinde dayanabileceği anlamına geliyor iPhone X, 1 metre derinliğe kadar suya dayanabiliyordu ve IP67 sertifikasına sahipti.

4. Akıllı HDR

Hem iPhone Xs hem de Xs Max, 12MP sensörleri ile çift kameraya sahip.Teknik özelliklerin hepsi iPhone X ile aynıdır anca sensörler daha hızlıdır.

Temel olarak, Apple kamera ile gerçekten ilginç şeyler yapmak için A12 Biyonik yonga Görüntü Sinyali İşlemcisi ve Nöral Motor kullanıyor.


Apple, Akıllı HDR kullanarak en zorlu koşullarda bile (doğrudan güneş ışığına veya düşük ışıkta) muhteşem fotoğraflar çekebileceğinizi söylüyor. Kamera yüz tanıma, yüz noktalama, derinlik eşleme, segmentasyon haritalama ve daha fazlasını yapar.

Deklanşör düğmesine dokunduğunuzda, sıfır deklanşör gecikmesi vardır. Aslında, Akıllı HDR 4 ana yüksek çözünürlüklü kareyi yakalar. Ayrıca aralarında 4 orta çerçeve yakalar. Bunun üzerine, bundan önce uzun pozlama çerçevesi yakalar. Daha sonra tüm fotoğrafları birleştirmek için Nöral Motor kullanır. Daha iyi dinamik aralık ve daha fazla ayrıntıyla, elde edilen görüntüyü oluşturmak için her fotoğrafın en iyi öğelerini alır.

5. Düzenlenebilir Derinlik Etkisi

Apple, geliştirilmiş Portre moduyla bokeh etkisini yepyeni bir seviyeye taşıyor. Yeni iPhone'lar artık yüz segmentasyonunda daha iyi.Artık gözlük ve saç çevresinde artık garip bulanıklık olmaz.Daha ilginç olan şey, daha sonra derinlik efektini girip düzenleyebileceğiniz gerçeğidir ve f1.4'ten f16'ya kadar tamamen ayarlayabilirsiniz.

6. Yeni Altın Rengi

iPhone 5s'de ilk gördüğümüz altın rengi gibi görünüyor.

7. Daha Hızlı Face ID
Face ID, yeni iPhone Xs ve iPhone Xs Max'de daha hızlı ve daha güvenli. Her iki cihaz da aynı Face ID teknolojisini paylaşır.

8. 512GB Model
iPhone Xs ve iPhone Xs Max artık üç depolama katmanına sahip. 64GB, 256GB ve 512GB kapasitelerde geliyorlar.

9. Çift SIM
Aslında bu biraz karışık. Apple'ın iki SIM yuvası yok. Bunun yerine, daha önce iPad'lerde ve Apple Watch'da kullandığı eSIM teknolojisini kullanıyor.Ancak Çin'de,telefonlara fiziksel çift SIM desteği ile gelecek.

10. Daha İyi Pil Ömrü
İPhone X ile karşılaştırıldığında, iPhone XS' 30 dakika daha uzun batarya ömrü sürer.Ama iPhone Xs Max kendi başına bir canavar. Apple'ın bir iPhone'a koyduğu en büyük pile sahip. Yeni A12 Bionic çipinin verimliliği ile iPhone X'den 1,5 saat daha fazla süren bir batarya ömrü elde edersiniz.

iPhone Xs ve iPhone Xs Max Arasındaki Farklar
Ortak olan şey hakkında konuştuk. Şimdi farklılıklara göz atalım.
En büyük fark, boyutun kendisi. İPhone Xs Max 5,8 inç ekrana sahipken, iPhone Xs Max 6,5 inç ekrana sahip.
iPhone Xs 177 gram ağırlığındayken, iPhone Xs Max 208 gram ağırlığında.
iPhone XS Max daha büyük bir bataryaya sahip.
Bir fiyat farkı da var. İPhone Xs Max, iPhone Xs ile karşılaştırıldığında 100 $ daha pahalı.
 
Son düzenleme: