Jailbreak Neden Yapmalıyım?

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
1. Jailbreak yapmak kolay
Jailbreak birkaç yıl önce olduğu kadar kolay değil ama Electra Jailbreak gibi jailbreak araçları iPhone, iPad ve iPod touch’ı jailbreak yapmayı oldukça kolaylaştırıyor. 100.000’den fazla kullanıcının iOS cihazlarını başarıyla jailbreak yaptı.iPhone veya iPad’inizi Electra gibi araçlarla jailbreak yapmak için herhangi bir teknik bilgiye sahip olmanıza gerek yok.
iPhone veya iPad’inizi başarılı bir şekilde jailbreak yaptıktan sonra Cydia’dan tweak ve temaları kolayca kurabilirsiniz.
Electra Jailbreak takımı, daha modern bir kullanıcı arayüzü sunacak olan Cydia’nın yakında yerini alacak olan Siela’yı serbest bırakmayı planlıyor.

2. Uygulama Geliştirmeleri
Cydia’da üçüncü taraf uygulamalara yeni işlevler ekleyebilmenize veya geliştiricinin getirdiği kısıtlamalardan kurtulabilmenize olanak sağlayan tweakler var. Örneğin, Instagram için Rocket for Instagram gibi tweak, fotoğrafları ve videoları cihazınıza kaydetmenize izin verir.

3. iPhone’u Özelleştirme
Jailbreak, iOS cihazınızı mümkün olan her şekilde özelleştirmenize izin verecektir. Anemone gibi tweak kullanarak iPhone’unuzun görünümünü değiştirmek için temaları yükleyebilirsiniz . Jailbreak tweaks ayrıca 5-icon dock, iOS ‘sanal klavyesine ek tuşlar ekleyebilmenizi, taşıyıcı logosunu değiştirebilmenizi ve çok daha fazlasını yapabilmenizi sağlıyor.


4. Uygulamalara ve klasörlere erişimi engelle
Eğer iPhone’unuzu bir Arkadaşınıza veya akrabanıza vermek konusunda endişeli olabilirsiniz, kişisel bilgilerinize erişebilirler ama jailbreak ile bir çözümü vardır.
BioProtect adlı tweak, yetkisiz kişilerin bunlara erişmesini önlemek için Touch ID veya Face ID ile belirlediğiniz uygulama ve klasörleri kilitleyebilmenizi sağlar.

5. CarPlay’de herhangi bir iPhone uygulamasını kullanma
CarBridge adlı tweak,CarPlay’de herhangi bir iPhone uygulamasını kullanmanıza izin verir.

6. Karanlık Mod ile Pil Ömrü Tasarrufu
Karanlık mod, iOS’ta en çok istenen özelliklerden biri olmuştur.Ancak,Apple henüz sistem genelinde karanlık bir mod yayınlamadı.
iPhone’unuzda jailbreak yaptıysanız, iPhone X’inizde pil ömründen tasarruf etmek için gerçek sistem genelinde karanlık modu getiren EclipseX veya NoctisXI gibi tweakleri yükleyebilirsiniz .


7. Filza Dosya Yöneticisi
iOS 11 , Mac’te Finder’a daha yakın işlevler sunan yepyeni bir Dosya uygulamasıyla birlikte gelir. Ancak, hala sistem dosyalarına erişim vermediği için Filza Dosya Yöneticisi kadar güçlü değil. iOS’un kapalı ekosistemi göz önüne alındığında, bu bir sürpriz değil. Ancak bu tweak yardımıyla, dosya sistemine erişebilirsiniz.
Filza File Manager, sistem dosyalarını ve klasörlerini görüntülemenizi ve bunları doğrudan iPhone’unuzdan düzenlemenizi sağlayan bir dosya yöneticisi. Ayrıca internetten indirdiğiniz dosyaları kaydedebilirsiniz.
 
Son düzenleme: