Miui 10 Güncellemesinin Özellikleri

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
MIUI 10,Xiaomi kullanıcıları tarafından uzun zamandır beklenen bir versiyon. Bu yazılım, sadece yeni cihazlarla sınırlı olmamak üzere birçok cihaza gelecek.

Miui 10 büyük ekrana vücut oranına ve minimum çerçeveye sahip cihazlar için optimize edilen yeni kullanıcı arayüzüdür. Arabirim geçişi, yazılım düğmelerini değiştirerek navigasyon hareketlerini tanıtan MIUI 9.5 ile başladı.

Arayüzde yapılan değişiklikler, tam ekran deneyimini en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olur.
Örneğin, son uygulamalar menüsü, daha iyi bir genel bakış için bir kerede daha fazla uygulamayı görüntülemek üzere yenilenmiştir. Bildirim çubuğunda da bazı değişiklikler yapıldı.Jestleri daha sezgisel hale getirmek için ekrandaki bazı içeriklerin (muhtemelen bildirimler ve kısayollar) ayrılmasıyla daha iyi tam ekran deneyimine odaklanır.

Arayüz değişimlerinin yanı sıra, MIUI 10 bazı performans ayarları getiriyor.AI destekli yazılım, alışkanlıklarınızdan, günlük rutinden sürekli olarak öğrenir ve eylemlerinizi önceden tahmin ederek ve belirli uygulamaların yüklenme süresini en aza indirir.

MIUI 10 ayrıca, günlük işe gidişinizde gezinmenize ve sürüş sırasında daha iyi navigasyon ve daha az dikkat dağıtmak için telefonunuzdaki düzeni optimize etmenize yardımcı olan yeni bir araç modu sunar. Yeni sesli komutlar rotayı değiştirmenize, anlık bir mesaja cevap vermenize veya telefonunuzdaki gelen aramayı cevaplamanıza yardımcı olur.

Eski Xiaomi akıllı telefonlarından arkada tek bir kamerayla kullananlar için, MIUI daha iyi portreler için yeni AI-geliştirilmiş kamera özellikleri sunuyor. Kamera uygulaması, sahnenin ve öznenin derinliğini ikinci bir sensöre ihtiyaç duymadan analiz etmeye yarıyor.

MIUI 10 ayrıca doğa seslerini taklit eden yeni zil sesleri de ekler. Bunları bildirim sesleri, sabah alarmları ve zil sesleri olarak ayarlayabilirsiniz.