MIUI İPUÇLARI: Gizlilik Koruması

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Her şeyden önce, Ayarlar => Kilitli Ekranı ve Şifreyi Kilitle => Gizlilik Koruması şifresini etkinleştirin.
1. Mesajları Gizleme
Diğer kişilerin önemli veya gizli veya kişisel mesajlarınızı okuyamaması için özel kişilerden gelen mesajları gizlemek ister misiniz? İyi! MIUI'de, gizli veya kişisel mesajlarınız için endişelenmenize gerek yoktur. MIUI Mesaj uygulamasında, mesajı özel bir kişiden ayrı bir alanda saklamanızı sağlayan bir gizlilik koruması özellikleri sunar. Ve özel alana erişmek için bir güvenlik anahtarı girmeniz gerekiyor. Sadece kendi kişisel alanınıza yönlendirecek olan mesaj uygulaması kullanıcı arayüzünü aşağı çekin. Özel mesaj ayarlarından, özel kişiyi el ile veya kişi listesinden ekleyebilirsiniz.


2. Dosya Yöneticisi'nde Dosyaları Gizle
MIUI, MIUI Stok Dosyası yöneticisinde dosya gizleme seçeneği sunar. Önemli veya gizli dosyalarınızı / klasörünüzü dosya yöneticisi özel alanına gizleyebilirsiniz, böylece bu dosyalar başkaları tarafından silinmez veya gizli dosya veya belgenizi kontrol edemez. MIUI Dosya yöneticisini açın ve gizlemek istediğiniz dosya veya klasörü seçin, ardından seçeneğe gidin ve gizleyin. Dosyanızı veya klasörünüzü ana alandan gizli alana gizler. Artık gizli alana erişmek için, sizi gizli alana yönlendirecek olan dosya yöneticisi UI'sini aşağıya çekin.


3. Galeri Uygulamasında Fotoğrafları Gizle
Her birimiz, telefonlarımızı aldıktan sonra her zaman Galeri uygulamasını kontrol eden bazı yaramaz arkadaşlarımız var. Kişisel veya önemli resminizin gizli kalmasını ister misiniz ki başkaları bunları kontrol edemez mi, yoksa silemez mi? MIUI'de bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Resmi seçin ve seçeneğe gidin ve ardından resimlerinizi MIUI Galeri'den gizleyecek olanları gizleyin. Gizli resme erişmek için MIUI Galeri uygulamasını açın ve Albüm moduna geçin. Şimdi galeri uygulamasında gizli alana yönlendirecek olan Albüm UI'sini aşağı çekin.


4. Not Uygulamasında Notları Gizle
MIUI Not uygulaması, metin formatlama, resim, tema, madde işaretleme ve sesli not gibi birçok mükemmel özellik ile birlikte gelir. MIUI Note uygulamasında, üçüncü taraf gizleme uygulamasına bağlı kalmadan önemli notunuzu gizleyebilirsiniz. Sadece not uygulamasını açın ve saklamak istediğiniz Notu seçin ve ardından notunuzu ana alandan gizli alana gizleyecek olan gizle seçeneğine dokunun. Gizli notlara erişmek için, Gizli notlara girmeniz için güvenlik anahtarını soran Not Uygulama Arayüzünü aşağıya çekin.


5. Uygulamaları Gizleme (Gizli Uygulama)
MIUI 10, önemli uygulamalarınızı gizli tutmanıza izin veren Gizli uygulamalar özelliği sunar. MIUI Apps kilidi altındaki Gizli uygulama özelliği sizin için çok faydalıdır. Önemli uygulamalarınızı, Uygulamalar Ana Sayfası ekranında uygulama kısayolunu korumaz ve sonuç olarak hiçbiri önemli uygulamalarınıza erişemeyen Uygulamalar Kilidi Ayarları'ndan gizleyebilirsiniz. harika değil mi Uygulamaları gizlemek için uygulama kilidine ve ardından uygulama kilitleme ayarlarına gidin. Orada gizli uygulamalar özelliğini bulacaksınız.