MIUI İPUÇLARI: MIUI kullanımını kolaylaştırma

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
1. Kamera Uygulamasından QR Kodunu Tarama
QR kodunu taramak için, MIUI bir tarama aracı sunar. Ancak tarama aleti bulmak ve kullanmak biraz zaman alıcı bir süreç değil midir? Ve çoğu kullanıcı Tarama aracı uygulamasının nerede bulunduğunu bilmez. Herkes kamera uygulamasını kullandığı için, QR kod taramasını daha kolay hale getirmek için MIUI, MIUI Kamera Uygulaması'nda bir QR kod taraması özelliğini kullanıma sundu. Bir QR Kodunu taramak için, şimdi tarama aracını bulmanız veya kodu taramanın nerede olduğunu hatırlamanız gerekmez. Basitçe, MIUI Kamera uygulamasını açın (Kamera Uygulaması ayarlarında QR Kodunu Tara'yı etkinleştirin} QR Koduna odaklanın ve QR Kodunu görüntüle ayrıntılarına dokunmanız size QR Kodunun içinde saklı tutulan ayrıntıları gösterecektir.


2. Test Ağı
Ağ bağlantımızla ilgili sorunla karşılaştığımızda, ağın test edilmesinin gerekliliğini hissediyoruz. Diğer marka telefonlarında, ağı test etmek için ek uygulamalar indirmeniz gerekir. Ancak MIUI'de, telefonunuzun WLAN ağını, ağ protokolü diyagnostiklerini, arka plan bağlantısını test etmenizi, DNS ayarlarını kontrol etmenizi ve daha pek çok şey yapmanızı sağlayan MIUI Güvenlik uygulamasında bir Stok Test Ağı aracı var. Test ağı araçlarını kullanarak bir test yaptıktan sonra, telefonunuzun internet bağlantınızın durumu hakkında bilgi sahibi olursunuz ve uygulamaların arka planda daha fazla bant genişliği tüketmesini sağlarsınız.


3. Whatsapp Cleaner
Whatsapp birçok ülkede çok popüler bir sohbet uygulamasıdır. İnsanlar arkadaşlarıyla ve aileleriyle sohbet ederken Görüntüler, Belgeler, Videolar, Ses Dosyaları paylaştığından bu yana telefonumuzda depoladık. WhatsApp kurulum konumundan istenmeyen dosyaları temizlemek oldukça uzun bir süreçtir. İşlemi daha kolay hale getirmek için, MIUI, WhatsApp'tan daha kolay bir şekilde, WhatsApp'dan istenmeyen şeyleri kaldırırken kullandığınız WhatsApp içerik bilgisini bilmenizi sağlayan bir Security aracı sunar. Telefonunuzu en son MIUI 10 Global Beta ROM'una güncellediyseniz, bu özelliğin tadını çıkarabilirsiniz, aksi halde özelliği MIUI Global Stabil ROM'da beklemeniz gerekir.


4. Ekran Video Kayıt Toggle
Ekran Video Kayıdı, MIUI 8 Beta ROM ile yayımlandı. Ekran video kaydını daha kolay hale getirmek için, ekran video kayıt işlemini bildirim merkezinde sadece ekran video kayıt düğmesine dokunarak başlatabilmenizi sağlayan MIUI 10'da bir Ekran Video Kaydedici Bildirim Geçişi eklendi. Artık ekran video kayıt uygulamasına gitmenize ve oradan kayıt yapmaya başlamanıza gerek yok. Bu daha kolay değil mi?

 
Son düzenleme: