MIUI İPUÇLARI: Yeni Telefon Aldığınızda Yapmanız Gerekenler

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
1. Mi-Hesabı Ayarla
Mi Telefonunuzda Mi-Hesabı Ayarı her Mi telefon kullanıcısı için çok önemlidir. Mi hesabı, fotoğraflarınızı, kişilerinizi, arama geçmişinizi ve mesajlarınızı tüm cihazlarınızda Mi Cloud ile senkronize etmenizi sağlar. Mi Cloud'a erişmek ve servisinin tadını çıkarmak için Mi hesabı, Mi Hayranları için önemlidir. Mi Hesabı, MIUI Tema Mağazası'ndaki Mi Cihazınız için yüzlerce benzersiz tema arasından seçim yapmanızı sağlayacaktır. Dahası,en.miui.com adresindeki resmi MIUI forumunda yeni özellikler önerebilir, geri bildirim gönderebilir ve hata bildirebilirsiniz. Mevcut ROM'unuzu değiştirmek isterseniz, telefon yükleyicinizin kilidini açmak için bir Mi-Hesabı gerekli olacaktır. Bu nedenle, yeni bir Mi telefon kullanıcısı, Mi telefonunu ilk kez satın aldıktan sonra bir Mi-Hesabı kurmalıdır. Ayarlara gidin ve daha sonra Mi Hesabı ve buradan Mi Hesap Kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

2. Geliştirici Seçeneklerini Etkinleştir
Geliştirici seçeneği, Android telefonun gelişmiş bir seçeneği olup, USB hata ayıklamayı etkinleştirmek, daha iyi oyun deneyimi için 4x MSAA'yı etkinleştirmek gibi bazı gelişmiş işlevler sağlar. Hakkında'ya giderek MIUI sürümüne 5-7 kez dokunun. Bundan sonra, Ayarlar => Ek Ayarlar'a gidin ve ek ayarların sonunda geliştirici seçeneğini bulacaksınız.

3. Mi-Hesabına Telefonunuzu Bağlayın
Mi-Hesabına
girdikten sonra, her Mi kullanıcısının telefon ile Mi hesabını bağlaması gerekir. Mi-Hesabınız, MIUI ROM'u, root'u vb. telefonunuzun bootloader kilidini açmaya çalışırken önemlidir.Mi Phone bootloader'ınızı kilidini açmayı denediğinizde, 360 saat veya daha fazla beklemenizi isteyecektir.Bu nedenle, yeni Mi telefonunuzu satın aldıktan sonra telefonunuzla anında Mi-Hesabı eklemeniz daha iyi olur.Geliştirici Seçeneğine Ek Ayarlara gidin ve Mi Kilit Açma Durumu'na dokunun. Bundan sonra, Mi Hesabınızı telefonunuza bağlamak için Hesap ve cihaz ekle üzerine dokunun.
4. Cihazımı Bul'u Etkinleştirin
Bu özellik, telefonunuz kaybolduğu zaman onun yerini bulmanızı sağlar. i.mi.com adresini ziyaret edin ve Mi Telefonunuzu takip edebileceğiniz Mi-Hesabına giriş yapın. Ancak bu özellik yalnızca Cihazınızı Bul Mi cloud ayarlarında Bul özelliğini etkinleştirirseniz çalışır. Mi-Phone kullanıcılarının her zaman Ayarlar => MI-Hesap => Mi Cloud ayarlarından Cihaz bul seçeneklerini etkinleştirmeleri önerilir. Bu, cihazınızın kaybolması durumunda verilerinizi bulmanıza yardımcı olabilir veya verileri silebilirsiniz.
5. Pil Göstergesi
MIUI'de, pil göstergesi her zaman Grafik görünüm olarak ayarlanır. Bir Mi telefonunu ilk kez satın alırsanız ve pil göstergesini yüzde olarak değiştirmek isterseniz, pil göstergesi ayarlarını görememiş olabilirsiniz. Durum çubuğunda pil yüzdesini göstermek isteyenler, bunu Ayarlar => Bildirim ve Durum Çubuğu => Pil Göstergesi'nden değiştirebilirler.