Samsung Galaxy S10 Ekran Parmak İzi Okuyucusuna Sahip Olacak

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Samsung Galaxy S10, Samsung'un amiral gemisi akıllı telefonunun 10 yılını kutlayacak. Bu sefer, Samsung'un S10'un üç modelini piyasaya süreceği bildiriliyor. Daha da şaşırtıcı olan şey, bunların üçünde de bir ekran parmak izi okuyucusunu koymayı planlamaları olabilir.
Samsung Galaxy S10'un üç modelde lanse edildiği bildiriliyor. Bir phablet boyutlu S10 Plus, S10 ve giriş seviyesi S10 Mini. Üç varyant, farklı fiyatlara yol açabilecek farklı özelliklere sahip olabilir.S10 ve S10 Plus'ın ekranlı ultrasonik parmak izi tarayıcısını kullanacağı söylendiğinde, S10 Mini aynı şekilde bir optik parmak izi okuyucusu kullanabilir.

Samsung'un teknoloji için Qualcomm ile işbirliği yaptığı bildirildi. Qualcomm'a göre , Parmak İzi Sensörleri ultrasonik teknolojisi akıllı telefon pazarında son teknoloji ürünüdür. Cilde doğrudan nüfuz eden ultrasonik dalgalar kullanılarak çalışır. Ardından sistem parmak izinizin en karmaşık kısımlarını eşler. Bu sırt uçları ve ter gözenekleri gibi detayları içerir. Teknoloji, OLED, cam ve alüminyum yüzeyler üzerinde çalışabilir.

Aynı zamanda ter, yağ ve su ile temas halinde de çalışır. Qualcomm'a göre, 6 kata kadar daha doğru biyometrik performans sağlar. Ek güvenlik ile daha düşük güç tüketimi sağlar.

Ultrasonik parmak izi tarayıcısı, optik olandan yaklaşık üç kat daha pahalıdır. Bu, Samsung'un neden S10 Mini'de sunulmadığını açıklıyor.

Samsung Galaxy S10 Şubat 2019'da piyasaya sürülecek.