Supernatural (2005-Devam Ediyor)

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X

Doğaüstü,Korku,Aksiyon/Macera ve Gerilim türünde olan bir dizidir.
İlk önce The WB kanalında sonra The CW kanalında yayınlanmaya devam eden bir dizidir.

Dizi,Dean Winchester ve Sam Winchester adlı kardeşlerin babalarının bir anda kayıp olmasından sonra tekrar bir araya gelmeyi başarır.Sam’in üniversite okumaya başlar sonra babalarının kaybolması ile birlikte bıraktığı avcılığa geri dönmesiyle başlar.
İki kardeş babaları ile beraber,anneleri Sam küçükken bir varlık tarafından yakılarak öldürülmesi sonucu insanları bu gibi kötü varlıklardan korumaya kendilerini adamışlardır.
Fakat avcılık ile uğraşmak istemeyen ve normal bir yaşam sürmek isteyen Sam babası ile tartışarak evi terketmiştir.Sam, üniversitede eğitim görmüş, Jessica adlı bir kız ile evlenme aşamasına gelmiştir.
Çok uzun zamandır görmediği abisi Dean, babasının uzun zamandır kayıp olduğunu ve yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Sam babasını bulmak için Dean’e yardım eder.Babalarını kısa zamanda bulunamamasından dolayı Dean Sam’e yeniden avcılığa dönmesi için çok uğraşır ama Sam kabul etmez.Sam eve dönünce, nişanlısı olan Jessica’nın annesi gibi tavana yapıştığını görür ve Jessica’nın yanmasına tanık olur.Bunun üzerine Sam, insanları bu kötü yaratıklardan kurtarmak için hem de annesini ve nişanlısını öldüren yaratığı bulup öldürmek için yeniden avcılığa başlar.

Dizinin,
1.Sezonu,22
2.Sezonu,22
3.Sezonu,16
4,5,6. Sezonları, 22
7,8,9,10,11,12,13. Sezonları, 23
bölümden oluşmaktadır.