The 100 (2014-Devam Ediyor)

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1

The 100, kıyamet sonrası dram,macera ve bilim kurgu türündeki bir dizidir.CW kanalı tarafından yayımlanıyor.

Birinci sezonda,97 yıl önce dünyada yaşayan insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiş ve dünya yaşanılamayacak derecede radyasyonla kaplanmıştır. 2400’den fazla kurtulan insan, “Ark” adı verilen Dünya’nın yörüngesindeki tek bir büyük istasyonda yaşıyor. Ark’ın yaşam destek sistemlerinin başarısız olduğu tespit edildikten sonra, 100 tane tutuklu olan çocuğu, Dünya’nın yaşanabilir olup olmadığını belirlemek için onları Dünya’ya gönderir.Bütün insanlığın yıkılmadığını ve bazılarının kıyametten kurtulduklarını keşfederler.

İkinci sezonda, geri kalan 100 kişinin 48’i yakalanıp Dağ Adamları tarafından Weather Dağına götürüldü.Sonuçta hapsedilmiş Dağ Adamlarının kanlarından bir anti-radyasyon tedavisi olarak kan nakli yapıldığı ortaya çıkar.

Üçüncü sezonda,ALIE adında bir yapay zekaya , insanlığa daha iyi yaşam sunabilmek için emir verilmiş.ALIE,Arkadia ve Grounders’ın başkenti Polis’teki neredeyse herkesin zihnini ele geçirir.Sezonun finalinde Clarke ALIE’yi yok etmeyi başarır.

Dördüncü sezonda,dünyanın dört bir yanındaki nükleer reaksiyon, gezegenin% 96’sının yaşanmaz hale gelmesine neden oluyor. Clarke ve diğerleri gelecek radyasyon dalgasında hayatta kalmanın yollarını araştırıyorlar. Clarke ve diğerleri,Becca’nın radyasyonu metabolize edebilen bir kana sahip olduğunu anlarlar. Becca’nın Nightbloods soyundan geldiği keşfettiklerinde, bir formül yaratıp tüm insanlığı kurtarmaya çalıştılar ama başarılı olamadılar.1,200 kişiyi 5 yıldan uzun süre koruyabilen eski bir sığınak keşfedildi; on iki klanın her biri sığınağın içinde kalmak için yüz kişiyi seçer. Başka bir küçük grup, uzaya dönmeye ve hayatta kalmaya karar verir.

Dizinin,
1.Sezonu,13
2.Sezonu,16
3.Sezonu,16
4.Sezonu, 13
5.Sezonu 13
bölümden oluşmaktadır.