XenForo Tema Nasıl Yüklenir?

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
227
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Gereksinimler
Bir tema yükleyebilmek için forum dosyalarına ve forum yöneticisi kontrol paneline erişebilmeniz gerekir.

Tema Yükleme
İndirdiğiniz temayı zip klasöründen çıkarmanız gerekir.Zip dosyasını çıkardıktan sonra,Filezilla gibi bir FTP istemcisi ile forumunuzun tüm tema dosyalarını içeren "styles" adlı bir klasöre tema dosyanızı FTP yoluyla yükleyin.

Tüm dosyaları yükledikten sonra, forumunuzu herhangi bir tarayıcıda açın ve yönetici kontrol paneline giriş yapın.Görünüm ve diller kategorisini açın ardından ''Temalar" bağlantısına tıklayın ve yüklü tema listesini göreceksiniz.

Bu listede yeni bir tema oluşturmak veya eklemek için seçenekler göreceksiniz. "Tema Ekle" seçeneğine tıklayın.

Temanın XML dosyasını yükleyin ve ardından "İçe Aktar" düğmesine tıklayın.

Temanız yüklenmiştir.Şimdi temayı varsayılan tema olarak seçin.

İşlem bitmiştir.

Temayı Güncelleme
Temayı güncellemek için yeni XML dosyasını içe aktarmanız gerekecek.Temayı içe aktarırken "Temanın üzerine yaz" seçeneğine (yukarıdaki ekran görüntüsüne bakın) tıklayın ve güncellemek istediğiniz temayı seçin.

Temanızı yeni bir sürüme geçireceksiniz. Güncelleme işlemi, eski temanın üzerine yazılmasını gerektirir; bu, tüm yaptığınız değişikliklerin kaybolacağı anlamına gelir. Bundan nasıl kurtuluruz? Cevap basit - yeni bir tema kurduktan sonra bir alt tema oluşturun.

Tema'ya basın ve "Tema ekle" düğmesine tıklayın.


Önceden yüklenmiş temayı ana tema olarak seçin, "Başlık" alanında yeni temanızın adını girin.İstediğiniz herhangi bir isim girebilirsiniz.

Ardından kaydede tıklayın.Yeni temayı oluşturduktan sonra, varsayılan temayı değiştirmek ve kullanıcıların görmek istemedikleri temaları seçmesini önlemek isteyebilirsiniz. Varsayılan temayı değiştirmek için yeni temanızın yanındaki yuvarlak kutuya tıklayın. Kullanıcıların görmeleri gerekmeyen stilleri seçmelerini önlemek için, bu temaların yanındaki kare kutuları kaldırarak bu temaları devre dışı bırakın.
 
Son düzenleme:

Faruk Kızıldağ

Moderatör
Yönetici
Moderatör
2G
19 Eki 2018
4
0
1
Telefon İşletim Sis.
Android
Telefon Modeli
J7 Prime
#2
Teşekkürler :)