Xiaomi POCO F1'deki Sıvı Soğutma Teknolojisi

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Gezegendeki her işlemci ısı üretir. Daha kesin olarak, bilgisayar çipleri elektrik enerjisini termal enerjiye dönüştürür. En basit devrede bile bir miktar direnç vardır ve bu direnç ısıda kendini gösterir.Elektronikler özellikle ısıyı sevmezler, çok sıcak çalışan bir devre sonunda kendini yakar.

Sıvı soğutma nedir?
Sıvı soğutma, sıvının bilimsel özellikleri kullanılarak mekanik ve elektronik için bir ısı azaltma teknolojisidir. Otomobilleri, ana bilgisayar sistemleri gibi motoru ve büyük bilgi işlem cihazlarını soğutmak için çoğunlukla otomobillerde kullanılır. Şimdi, bu mekanizma, yüksek performanslı mobil işlemcilerdeki ısıtma sorununu azaltmak için mobil şirketler tarafından basitleştirildi ve değiştirildi.

Sıvı soğutma nasıl çalışır?
Parçalar: Genellikle boru, pompa ve radyatörler, su blokları yardımıyla kapalı döngü halinde sıvı soğutma yapılır.CPU için sıvı soğutma​
Çalışma Prosedürü:
Pompa sıvıyı bir döngüden geçirir ve sıvının sirkülasyonunu başlatmak için astarlanmalıdır. Pompadan sonra, boru genellikle sıvıyı pompaların ısı yükünün soğutulduğu radyatöre taşır. Daha sonra sıvı soğutma ihtiyacı olan bileşenlere doğru ilerler. Sıvı su bloklarından geçirilir. Bu işlem POCO F1'in CPU'unu hızlı ve serin tutar.

POCO F1'de sıvı soğutmanın avantajları


POCO F1, rakip amiral gemilerinden % 300 daha hızlı ısı yaymak için en son teknolojiye sahip bir LiquidCool Teknolojisine sahiptir; bu da, cihazın aşırı ısınması ve yavaşlaması konusunda endişelenmenize gerek kalmadan daha uzun bir oyun oynama özgürlüğü sunar.


LiquidCool Teknolojisi ile Master Of Speed, en yüksek performansını daha uzun bir süre boyunca sürdürebilir. One Plus'ın en son amiral gemisine karşı, POCOF1 daha yüksek bir AnTuTu skoru elde ediyor ve bu puanı sürekli olarak daha uzun bir süre için sürdürüyor.