Xiaomi Telefonlarda Bootloader Kilidini Açma

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
Xiaomi telefonlarda bootloader kilidini nasıl açacağımıza dair ayrıntılı bir kılavuz hazırladık.Lütfen her satırı dikkatli bir şekilde okuyun.
  • Bu kılavuz,Windows üzerinde gerçekleştirilmiştir.
  • Bu işlem sonucunda,telefonunuzda veriler silineceğinden dolayı telefonunuzdaki verileri bilgisayarınıza yedekleyin.
  • Bu işlem sonucunda bazı firmalarda garanti geçersiz olabilir.
1. Adım - http://en.miui.com/unlock adresine gidin ve ''Unlock Now'' yazan yere tıklayın.Ardından,telefonunuzdaki Mi hesabınızla sitede giriş yapın.

2.Adım - Hesabınıza giriş yaptıktan sonra isminizi,telefon numaranızı ve telefonunuzun boolader kilidini açmak istediğinizi ingilizce olarak yazın.

3.Adım - Bu adımda çıkan sayfada ''Download Mi Unlock'' butonuna tıklayın ve Mi Unlock programını bilgisayarınıza yükleyin.

4.Adım - Ayarlar'a giderek MIUI sürümüne birkaç kez dokunarak cihazınızda “Geliştirici seçenekleri”ni etkinleştirin.

5.Adım - Ayarlar menüsünden, Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri üzerine dokunun.Ardından USB Hata ayıklama ve OEM Kilidi Açma seçeneklerini aktifleştirin.Sonra “Mi Kilit Açma Durumu” na gidin ve “Hesap ve cihaz ekle” ye dokunun.

6.Adım - Cihazınızı önce kapalı konuma getirip ardından Ses azaltma ve Güç düğmesine aynı anda basılı tutarak, Xiaomi cihazınızı Fastboot moduna geçirin.Telefonunuzun Fastboot moduna geçtiğini görene kadar basılı tutun.

7.Adım - Xiaomi telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.

8.Adım - Yüklediğiniz ''Mi Unlock'' programını açınız.Ardından telefonunuzdaki Mi hesabınızla oturum açın.

9.Adım - Büyük ihtimalle 72 ila 720 saat arasında bir bekleme süresiyle karşılaşacaksınız.Zaman geçtikten sonra, telefonunuzun kilidini açabilir ve TWRP'yi yükleyip farklı romlar yükleyebilirsiniz.