Yakında Akıllı Telefonlarda Kullanılmayacak Özellikler

blackcemre

Admin
Yönetici
Yetkili
22 Ağu 2018
228
5
18
Telefon İşletim Sis.
iOS
Telefon Modeli
iPhone X
#1
Parmak izi tarayıcıları

Parmak izi tarayıcısı yakında akıllı telefonlardan tamamen silinebilir. Apple, yeni iPhone'larında - XS, XS Max ve XR - ayrı bir parmak izi tarayıcısını içermiyor ve bunun yerine yalnızca güvenlik için Face ID'ye güveniyor ama OnePlus 6T, Samsung Galaxy S10 gibi üst seviye telefonlara ekran üstü parmak izi tarayıcısı olacak.

Kulaklık girişi


Geleneksel 3,5 mm kulaklık, şimdilerde en üst seviye akıllı telefonlar ile birlikte artık modası geçmiş gibi görünüyor.

SIM kart yuvalarıApple, en son 2018 iPhone serisinde eSIM aracılığıyla çift SIM desteği sağladı ve Xiaomi bu özelliği Mi Max 3 ve Mi Note 3'e ekledi. Kalan Android akıllı telefon markalarının da büyük çoğunluğunun fiziksel SIM'i tamamen terk etme olasılığı çok yüksektir. .

MicroSD kart yuvaları tamamen kaybolabilirHarici microSD kartların akıllı telefonların performansını etkilediği bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla, 512GB'a kadar yüksek dahili depolama sağlayan akıllı telefon markalarıyla, microSD kartın gelecekte tamamen çıkarılabileceği ihtimali var.

Ekran hoparlörün kendisi gibi davranabilir ve ayrı hoparlörler tamamen kaldırılabilir


Akıllı telefonun ekranının kendisinin bir hoparlör olarak kullanılabileceği teknoloji zaten mevcut. Klasik örnek, ekranın ses çıkardığı Vivo Nex'dir. Gelecekte, tamamen ayrı hoparlörler olmadan akıllı telefonlar çıkabilir.

Fiziksel ses düğmeleri güç / uyanık düğmelerle değiştirilebilirAkıllı telefon markaları, akıllı telefonlarda çok sayıda yeni bir güç / uyandırma butonu sunabiliyor.

Çalışmalardaki katlanabilir akıllı telefonlar ile geleneksel bar form faktörü ortadan kalkabilir.

Kısa süre içinde katlanabilir akıllı telefon çağına girebiliriz. Samsung, LG ve Xiaomi gibi şirketler bu tür esnek cihazlarda çalıştıklarını söyledi. Katlanabilir telefonlar, geleneksel dikdörtgen şekilli akıllı telefonlara elveda demek.

Ekran içi hoparlör, geleneksel kulaklıkları telefonlarda da değiştirebilir


Ekran hoparlörü ile, telefonunuzu dik tutmanıza ve telefonda konuşurken kulaklığı kulağınıza koymanıza gerek kalmaz. Markalar, akıllı telefonun tamamını kulaklıksız olarak ve ekran hoparlörü ile kullanıma sunabilir, görüşme yapmak ve diğer kişiyi dinlemek için ekranın herhangi bir bölümünü yerleştirebilirsiniz.

Tek lensli arka kameraAkıllı telefon markaları, ana kamera modülünde (arkada) çoklu objektif takılmasıyla takıntılıdır. Bununla birlikte, markaların tek lensli kameraları tamamen terk etmesini ve en az iki veya üçlü lens sistemini benimsemesini bekleyebiliriz. Samsung kısa süre önce Hindistan'da ilk üçlü arka kameralı telefonunu piyasaya sürdü.
 

Faruk Kızıldağ

Moderatör
Yönetici
Moderatör
2G
19 Eki 2018
5
0
1
Telefon İşletim Sis.
Android
Telefon Modeli
J7 Prime
#2
Hayırlı olsun :)